Najczęściej zadawane pytania

Wysyłka

Ceny i wymiary

Jak długo czeka się na realizację zamówienia?

Czas realizacji zamówienia wynosi odpowiednio: *

 • osłona balkonowa  3-5 dni roboczych *
 • roleta zewnętrzna  4-7 dni roboczych *
 • próbki materiału 3-5  dni roboczych *

Za moment rozpoczęcia realizacji przyjmuje się zaksięgowanie wpłaty i/lub pierwszy dzień roboczy przypadający po dniu złożenia zamówienia (jeśli zamówienie złożone było w sobotę, niedzielę lub święto).

*są to standardowe terminy obowiązujące cały rok. W szczycie sezonu sprzedażowego (od marca do sierpnia) terminy te sięgają górnej granicy

Jaki jest koszt wysyłki?

Przesyłka której najdłuższy bok nie przekracza 120 cm:

Koszt wysyłki po przedpłacie

 • Kurier Inpost – 0,00 zł
 • Kurier DPD – 9,99 zł

Koszt wysyłki za pobraniem:

 • Kurier Inpost – 22,00 zł
 • Kurier  DPD – 25,00 zł

Przesyłka której najdłuższy bok przekracza 120 cm:

Koszt wysyłki po przedpłacie

 • Kurier DPD – 9,99 zł

Koszt wysyłki za pobraniem:

 • Kurier  DPD – 25,00 zł

 

  Wyjątek stanowią przesyłki o niestandardowym formacie lub przesyłki zagraniczne.

  Jaka jest cena osłony balkonowej?

  Cena osłony balkonowej liczona jest za metr kwadratowy.

  65 zł / 1 m2

  Przykłady:

  Osłona o wymiarach 1 m x 0,8 m = 52,00 zł

  Osłona o wymiarach  1,9 m x 0,95 m = 117,32 zł

  Osłona o wymiarach 3,15 x 1,15 =235,46 zł

  Jaka jest cena rolety z nadrukiem?

  Cena rolety zależy od jej wymiarów i najlepiej obliczyć ją wpisując potrzebne wymiary na karcie produktu (roleta z wybranym motywem)
  Tutaj przykładowo Kurtyna Liści >>> https://pieknybalkon.pl/rolety-z-nadrukiem/krzewy-rolety-zewnetrzne/kurtyna-lisci-roleta/

  Jaka jest cena rolety białej / bez nadruku?

  Cena rolety zależy od jej wymiarów i najlepiej obliczyć ją wpisując potrzebne wymiary na karcie produktu  >>> https://pieknybalkon.pl/roleta-biala/

  Czy mogę zamówić osłonę balkonową na dowolny wymiar?

  Każda osłona balkonowa wykonywana jest na indywidualne zamówienie pod konkretny wymiar. Najmniejszą jednostką pomiaru jest centymetr. Praktycznie nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o długość osłony.

  Warunkiem jest, że jeden z wymiarów nie może przekroczyć 183 cm

  Jesteśmy jednak w stanie wykonać również niestandardowe zamówienia o większej powierzchni (wycena indywidualna)

  Czy mogę zamówić roletę na dowolny wymiar?

  Każda roleta wykonywana jest na indywidualne zamówienie pod konkretny wymiar. Najmniejszą jednostką pomiaru jest centymetr.

  Roletę można zamówić na dolony wymiar w granicach:

  Szerokość: 30 – 170 cm

  Długość: 100 – 290 cm

  Pomiary i montaż

  Czy montaż osłony jest trudny?

  Montaż osłony balkonowej jest banalnie prosty! Osłona mocowana jest do poziomych i pionowych elementów barierki za pomocą opasek zaciskowych, dołączonych do zestawu. Z łatwością zamontujesz osłonę w pojedynkę, ale jeśli zależy Ci na idealnym dopasowaniu i naciągnięciu materiału, możesz poprosić drugą osobę o pomoc.

  Czy montaż rolety jest trudny?

  Montaż rolety wymaga już nieco więcej wkładu pracy, niż montaż osłony balkonowej 🙂
  Pamiętaj:

  • sposób montażu zależy od tego, jak chcesz użytkować roletę.
  • Instrukcja montażu rolety dołączona będzie do zakupionego produku
  • Wskazówki jak mierzyć oraz instrukcję montażu znajdziesz na karcie produktu wybranej rolety

  Czy opaski zaciskowe do sołon balkonowych są w komplecie?

  Tak, opaski zaciskowe dołączone są do opakowania. Ilość opasek jest zawsze trochę większa, niż jest to konieczne.

  Czy ekspandery gumowe do rolet są w komplecie?

  Tak, ekspandery gumowe dołączone są do opakowania. Do każdej 1 sztuki rolety otzymasz 2 sztuki ekspanderów

  Jak wymierzyć powierzchnię pod osłonę balkonową?

  Zmierz dokładnie co do centymetra zarówno długość jak i wysokość powierzchni przeznaczonej pod osłonę (zawsze pomiędzy ostatnimi możliwymi elementami, do których można podczepić osłonę za pomocą opasek), a następnie od otrzymanego wyniku odejmij po 1-2 cm*.
  * dotyczy wymiarów powyżej 80 cm

  Przykłady:

  Twoja balustrada ma wymiar 100 x 90 cm? – zamów osłonę o wymiarach 98 x 88 cm.

  Twoja balustrada ma wymiary 100 x 79 cm? – zamów osłonęo wymiarach 98 x 79 cm.

  Dlaczego muszę odjąć 1-2 cm od wymiaru barierki?

  Materiał, z którego wykonane są nasze osłony balkonowe, delikatnie naciąga się podczas montażu. Aby zapobiec nieestetycznemu obwieszaniu się osłony czy tworzeniu się fałdek, zalecamy odjęcie od wymiarów po 1-2 cm. Lepiej by osłona była o kilka milimetrów za mała, niż za duża.

  Czy wzory na osłonach balkonowych wyglądają tak jak na zdjęciach?

  Zdjęcie na osłonie balkonowej jest dokładnie tym samym zdjęciem, jakie widzisz na ekranie komputera. Pamiętaj jednak, że jest to wydruk wielkoformatowy i najlepszy efekt uzyskasz oglądając go z pewnej odległości. Pamiętaj również, że kolory na zdjęciach w galerii mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistych ze względu na rodzaj oraz markę monitora.

  Czy mogę zamówić osłonę z własnym zdjęciem?

  Możliwy jest wydruk własnego zdjęcia na osłonie balkonowej (minimalne parametry w skali 1:1 60 dpi) Jeśli masz wątpliwości czy Twoje zdjęcie nadaje się do wydruku wielkoformatowego, podeślij je do nas, a my ocenimy jego parametry.

  Czy dostępne są jedynie wzory pokazane na stronie?

  Nie musisz wybierać z galerii wzorów dostępnych na naszej stronie. Możesz podesłać nam również swoje własne zdjęcie (o odpowiednich parametrach). Jeżeli w naszych galeriach nie znalazłeś idealnego motywu, napisz nam jakie masz oczekiwania, a my postaramy się stworzyć całkiem nowy motyw specjalnie dla Ciebie! (koszt takiego projektu indywiduwalnego to 40,00 zł)

  Czy możliwy jest nadruk dwustronny osłony balkonowej?

  Materiał, z którego wykonane są nasze osłony balkonowe, nie pozwala na zadruk dwustronny. Jeżeli chciałbyś się cieszyć kolorowym wzorem również z drugiej strony, podczas składania zamówienia wybierz opcję „osłona dwustronna”.
  Przygotujemy 2 identyczne osłony z motywem w odbicu lustrzanym. Powieszone po dwóch stronach balustrady, dadzą efekt dwustronny, a przy okazji ukryją barierkę 😉
  Rabat 10% na cały taki zakup, nalicza się już w momencie wybrania opcji „dwustronna”

  Jak wygląda osłona balkonowa od drugiej, niezadrukowanej strony?

  Materiał, z którego wykonane są nasze osłony balkonowe, przed zadrukowaniem jest biały. Po zadruku z jednej strony mamy kolorowy wzór, natomiast na drugiej, wewnętrznej stronie, uzyskujemy lekki prześwit wzoru. Nie jest to więc już czysta biel, a lekko „rozproszona”.

  Materiały i technologie

  Z czego wykonana jest osłona balkonowa?

  Nasze osłony balkonowe wykonane są techniką druku cyfrowego na siatce mesh. Jest to materiał PCV o strukturze siatki, który doskonale sprawdza się na dużej powierzchni osłony.

  Nawet największa osłona balkonowa nie będzie nabierać powietrza i napinać się niczym żagiel. Zapobiega to uszkodzeniu czy naderwaniu materiału, a także zapewnia swobodną cyrkulację powietrza.

  Dodatkową zaletą tego materiału jest przepuszczalność światła. Nasze produkty doskonale spełniają swoją funkcję, ponieważ chronią Państwa prywatność, ale jednocześnie w niedużym stopniu ograniczaja dostęp światła i powietrza.

  Wszystkie brzegi osłony wzmocnione są przez zgrzewanie dwóch warstw materiału. W powstałych krawędziach zamontowane są mosiężne oczka, służące do montażu osłony do balustrady. Oczka rozmieszczone są standardowo co 30-40 cm, co zapewnia idealne zagęszczenie punktów mocowania. Na życzenie Klienta możemy umiejscowić oczka dokładnie według wytycznych (opcja dodatkow płatna)

  Z czego wykonana jest roleta?

  Nasze rolety wykonane są techniką druku cyfrowego na siatce mesh. Jest to materiał PCV o strukturze siatki, który doskonale sprawdza się na dużej powierzchni rolety zewnętrznej.

  Roleta wolowisząca na balkonie, nie będzie nabierać powietrza i napinać się niczym żagiel. Zapobiega to uszkodzeniu czy naderwaniu materiału, a także zapewnia swobodną cyrkulację powietrza.

  Dodatkową zaletą tego materiału jest przepuszczalność światła. Nasze produkty doskonale spełniają swoją funkcję, ponieważ chronią Państwa prywatność, ale jednocześnie w niedużym stopniu ograniczaja dostęp światła i powietrza.

  Czy oczka znajdują się na wszystkich krawędziach osłony balkonowej?

  Mosiężne oczka, służące do montażu, rozmieszczone są na wszystkich 4 krawędziach osłony balkonowej. Oczka rozmieszczone są standardowo co 30 -40 cm, co zapewnia idealne zagęszczenie punktów mocowania. Na życzenie Klienta możemy umiejscowić oczka dokładnie według wytycznych / opcja dodatkowo płatna

  Jaką techniką wykonywane są nadruki na osłonach balkonowych?

  Nasze osłony są wykonywane techniką druku cyfrowego solventowego. Kolory w przypadku tego druku są bardzo wyraziste. Druk solventowy wnika głęboko w materiał, dzięki czemu kolory są bardzo odporne na promieniowanie UV. Zabezpiecza to nadruk również przed ścieraniem czy szybkim blednięciem.

  Czy osłona balkonowa nie wyblaknie?

  Jakość naszych wydruków ma standard outdoorowy, czyli z przeznaczeniem do użytku zewnętrznego. Metoda nadruku solventowego zabezpiecza kolory przed ścieraniem i blaknięciem. W zależności od stopnia nasłonecznienia Twojego balkonu, będziesz cieszył się idealną jakością kolorów swojej osłony przez kilka sezonów.

  Czy roleta nie wyblaknie?

  Jakość naszych wydruków ma standard outdoorowy, czyli z przeznaczeniem do użytku zewnętrznego. Metoda nadruku solventowego zabezpiecza kolory przed ścieraniem i blaknięciem. W zależności od stopnia nasłonecznienia Twojego balkonu, będziesz cieszył się idealną jakością kolorów swojej osłony przez kilka sezonów.

  Czy osłona balkonowa jest odporna na warunki atmosferyczne?

  Materiał, z którego wykonane są nasze osłony balkonowe, jest wodoodporny, odporny na promieniowanie UV i zmiany temperatur. Jeśli jednak nie zależy Ci na dekoracji balkonu w sezonie zimowym, zalecamy zdejmować osłonę, gdy temperatury spadają znacznie poniżej zera. Pamiętaj, że osłona wykonana jest z tworzywa sztucznego, które mimo, ze ma podwyższoną odporność na mróz, to może jednak stać się wówczas bardziej delikatne. Możesz chować osłonę balkonową na sezon zimowy, razem z pozostałymi elementami dekoracyjnymi (jak skrzynki czy krzesła plastikowe), ale nie jest to konieczność.

  Czy roleta jest odporna na warunki atmosferyczne?

  Materiał, z którego wykonane są nasze rolety, jest wodoodporny, odporny na promieniowanie UV i zmiany temperatur. Jeśli jednak nie zależy Ci na dekoracji balkonu w sezonie zimowym, zalecamy zdejmować roletę, gdy temperatury spadają znacznie poniżej zera. Pamiętaj, że roleta oraz jej mechanizm wykonane są z tworzywa sztucznego, które mimo, że ma podwyższoną odporność na mróz, to może jednak stać się wówczas bardziej delikatne. Możesz chować roletę na sezon zimowy, razem z pozostałymi elementami dekoracyjnymi (jak skrzynki czy krzesła plastikowe), ale nie jest to konieczność.

  Czy osłona balkonowa przepuszcza światło i powietrze?

  Dzięki zastosowaniu materiału o strukturze drobniutkiej siatki, nasze osłony balkonowe idealnie spełniają swoje funkcje! Przede wszystkim, dzięki niezliczonej ilości gęsto usianych maleńkich dziurek, osłona balkonowa nie będzie nabierać powietrza i napinać się niczym żagiel. Zapobiega to uszkodzeniu czy naderwaniu materiału, a także zapewnia swobodną cyrkulację powietrza na balkonie czy tarasie. Materiał zapewnia także swobodny przepływ dźwięku i światła. Osłona chroni więc Państwa prywatność na balkonie czy tarasie, ale jednocześnie w niedużym stopniu ograniczaja dostęp światła i powietrza.

  Czy roleta przepuszcza światło i powietrze?

  Dzięki zastosowaniu materiału o strukturze drobniutkiej siatki, nasze rolety idealnie spełniają swoje funkcje! Przede wszystkim, dzięki niezliczonej ilości gęsto usianych maleńkich dziurek, roleta nie będzie nabierać powietrza i napinać się niczym żagiel. Zapobiega to uszkodzeniu czy naderwaniu materiału, a także zapewnia swobodną cyrkulację powietrza na balkonie czy tarasie. Materiał zapewnia także swobodny przepływ dźwięku i światła. Osłona chroni więc Państwa prywatność na balkonie czy tarasie, ale jednocześnie w niedużym stopniu ograniczaja dostęp światła i powietrza.

  Czy roleta chroni przed słońcem?

  Rolety w pewnym stopniu chronią przed słońcem, ale nie są to rolety zaciemniające, blokujące promienie słoneczne. Używany przez nas materiał ma strukturę bardzo drobnej siateczki, co sprawia, że roleta wolnowisząca na balkonie, nie będzie nabierać powietrza i napinać się niczym żagiel. Zapobiega to uszkodzeniu czy naderwaniu materiału, a także zapewnia swobodną cyrkulację powietrza. Jeśli materiał byłby pełen, podgumowany, roleta nie powinna być stosowana na wolnym powietrzu.

  Inne

  Mam niestandardową balustradę z uskokami wysokości. Czy można zamówić osłonę balkonową z wcięciami?

  Nie ma żadnego problemu! Możemy wykonać osłonę balkonową z odpowiednimi wycięciami czy uskokami, na dokładnie podany przez Ciebie wymiar. Pomocny będzie choćby odręczny rysunek techniczny.

  Mój balkon ma kształt litery L. Czy powinnam zamówić dwie osobne osłony na każdy bok?

  Nie ma takiej potrzeby. Osłona balkonowa jest na tyle miękka, że swobodnie „zawinie” się na narożniku balkonu.

  Nie mogę zdecydować, jaki wzór byłby najodpowiedniejszy na mój balkon...

  Jeżeli masz problem z wyborem idealnego wzoru osłony na swój balkon, prześlij nam jego zdjęcie, wraz z kawałkiem otoczenia (np. elewacją budynku). Postaramy się pomóc w doborze odpowiedniego motywu i przygotujemy dla Ciebie wizualizację, dzięki czemu łatwiej będzie Ci podjąć decyzję. Zdjęcie nie musi być wysokiej jakości, może więc być wykonane nawet telefonem komórkowym.

  Co zrobić, by otrzymać od was wizualizację balkonu?

  Abyśmy mogli przygotować wizualizację Twojego balkonu, prześlij nam jego zdjęcie, wraz z kawałkiem otoczenia (np. elewacją budynku). Zdjęcie nie musi być wysokiej jakości, może więc być wykonane nawet telefonem komórkowym.

  Czy osłona balkonowa jest bezpieczna dla dzieci?

  Nasze osłony balkonowe są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Prosimy jednak zwrócić uwagę na drobne elementy, jakimi są opaski zaciskowe, które mogą przed zamontowaniem osłony, tworzyć niebezpieczne pętle. Po zamontowaniu osłony i przypięciu jej opaskami, należy odciąć maksymalną niepotrzebną długość opaski zaciskowej, tak by wystający element nie stanowił zagrożenia.
  Nie ponosimy odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki spowodowane użyciem innych elementów montujących (np. linek, drutów)
  Jednocześnie informujemy, że osłona balkonowa nie stanowi bariery zabezpieczającej przed wypadnięciem dziecka z balkonu.

  Czy roleta jest bezpieczna dla dzieci?

  Nasze rolety są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Prosimy jednak zwrócić uwagę na drobne elementy, jakimi są np. ekspandery gumowe czy łańcuszek kuleczkowy, które mogą tworzyć niebezpieczne pętle.
  Nie ponosimy odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki spowodowane użyciem innych elementów montujących (np. linek, drutów ) oraz nieprawidłowego użytkowania rolety.
  Jednocześnie informujemy, że roleta nie stanowi bariery zabezpieczającej przed wypadnięciem dziecka z balkonu.

  Po której stronie rolety zamontowany jest sznureczek kulkowy?

  Część mechanizmu rolety zawierająca sznureczek kulkowy, służący do przewijania rolety, standardowo zamontowana jest z prawej strony rolety (patrząc od jej formtu, tzn. strony z nadrukiem)

  Jeżeli chciałbyś, aby sznureczek zamontowano z lewej strony, prosimy o zaznaczenie takiej uwagi przy składaniu zamówienia.